ŚRODEK DO NEUTRALIZACJI ZAKWASZENIA OLEJU W INSTALACJACH CHŁODNICZYCH I KLIMATYZACYJNYCH ACID-AWAY (do olejów poliestrowych)

Acid-Away for Poe to preparat usuwający zakwaszenie oleju we wszelkich instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych pracujących na oleju poilestrowym.


 


Preparat stosowany jest głównie w układach, w których doszło do spalenia uzwojenia sprężarki – co zawsze powoduje odłożenie się kwasu. Może być również używany profilaktycznie, dla ochrony elementów instalacji przed korozją oraz będącym tego następstwem spaleniem silnika sprężarki. Szybko rozprowadza się w instalacji, całkowicie neutralizuje najmniejsze nawet ilości kwasu i uniemożliwia zakwaszenie instalacji. Pozwala uniknąć kosztownej, wielokrotnej wymiany oleju chłodniczego bądź płukania instalacji - dokonywanych w celu usunięcia z niej resztek kwasu (nawet po wymianie oleju, w systemie pozostają szczątkowe ilości kwasu, które doprowadzić mogą do kolejnych awarii i konieczności wymiany sprężarki).


 


Acid-Away for Poe może być używany we wszystkich instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych, wykorzystujących wszelkiego typu i rozmiaru sprężarki hermetyczne i półhermetyczne, pracujące na oleju poliestrowym (do sprężarek pracujących na olejach mineralnym lub alkilobenzenowym przeznaczony jest preparat Acid Away). W żaden sposób nie działa szkodliwie na sprężarki, filtry, zawory, kapilary ani inne elementy układów - nawet przy 40-krotnym przekroczeniu zalecanej dawki (w takim przypadku będzie po prostu wykazywał silniejsze i dłuższe działanie). Jest bezpieczny dla wszystkich materiałów używanych w konstrukcji sprężarek oraz pozostałych elementów instalacji.


 


Acid-Away for Poe został wszechstronnie przetestowany w różnorodnych warunkach i systemach, w sprężarkach wielu producentów, różnego typu i wielkości, w zgodności z normami ANSI i ASHRAE. Testy dotyczyły również układów o bardzo silnym zakwaszeniu. Po jego zastosowaniu w żadnym przypadku nie doszło do ponownego spalenia sprężarki, nawet jeśli wcześniej zdarzało się to kilkakrotnie. Co więcej, testy przeprowadzone po kilku latach od zastosowania Acid-Away for Poe wykazały utrzymywanie się zerowego stopnia zakwaszenia oleju. Wszechstronne, laboratoryjne i terenowe testy potwierdziły zarówno całkowitą skuteczność Acid-Away for Poe, jak i jego bezpieczeństwo użycia. Jest rekomendowany przez wielu producentów sprężarek. Stosowanie Acid-Away for Poe pozwala także chronić urządzenia do odzysku, napełniania i recyklingu czynników chłodniczych przed szkodliwym działaniem, zanieczyszczonych kwasem, czynników i olejów chłodniczych.


 


Acid-Away for Poe może być wpompowany ręcznie do przewodu cieczowego systemu razem z olejem lub też wlany do karteru sprężarki przed napełnieniem i uruchomieniem układu. Sprzedawany jest w 1-porcjowych buteleczkach. Przeznaczony jest do użytku profesjonalnego.


 


Producent: Rectorseal Corp. (USA)


 
UWAGA! PODANA CENA JEST CENĄ DETALICZNĄ NETTO. DLA ODBIORCÓW HURTOWYCH ATRAKCYJNE RABATY, UZALEŻNIONE OD WIELKOŚCI ZAMÓWIENIA. W CELU USTALENIA SZCZEGÓŁÓW PROSIMY O KONTAKT. Podana cena ważna na dzień 17.02.2021 r. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany ceny.


cena: 296,00 PLN


Powered by Hurtownie.PL